Call Us Now: +1 (669) 221-4085
Ahmedhodžićev Sheffield razbio Cardiff i približio se plasmanu u Premiership

Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića (24) savladao je Cardiff sa 4:1 u meču 42. kola Championshipa i približio se plasmanu u Premiership.

Anelova supruga Marijana Cecilia bi se trebala uskoro poroditi, pa je naš reprezentativac dobio slobodno i danas nije bio na raspolaganju treneru Sheffielda.

Gosti su u današnjem duelu poveli u 19. minuti golom Kabe, ali McAtee u 24. minuti zabija za 1:1.

Fudbaleri Sheffielda su u nastavku zabili još tri gola i stigli do ubjedjive pobjede.

Prvo je Robinson u 54. minuti pogodio za 2:1, da bi Ndiaye u 80. minuti povećao prednost.

Konačnih 4:1 postavlja Clark u 85. minuti.

Sheffield je drugi na tabeli sa 79 bodova te ima osam bodova više od Middlesbrougha i Lutona.

Prve dvije pozicije garantuju plasman u Premiership, pa su Anel i saigrači veoma blizu promocije u najviši rang engleskog fudbala.

Ekipa Sheffielda će do kraja sezone odigrati još pet utakmica, a u naredni protivnik je Bristol City.