Call Us Now: +1 (669) 221-4085
100 km/s hız yapabilen elektrikli scooter ile pist yarışları böyle geçiyor [Video]

100 km/s hız yapabilen elektrikli scooter ile pist yarışları böyle geçiyor [Video]elektrikli scooter

Yurt dışında özel hazırlanan elektrikli scooter modelini merkeze alan bir eSkootr Championship turnuvası düzenleniyor.

Planları uzun süre önce başlayan eSkootr Championship turnuvası, motor sporları dünyasının 2022 yılında start alan en yeni kategorisi konumunda yer alıyor. Çok öne çıkmıyor olmasına rağmen aktif yarışların başladığı seri, eğlenceli görünen yapısıyla önümüzdeki dönemde daha fazla ses getirecek izlenimi oluşturuyor. eSkootr Championship turnuvasının merkezinde eSkootr S1X yer alıyor. Bu tam 100 km/s hıza çıkabilen elektrikli scooter modeli, bu yüksek hıza iki adet (Ön ve arka) 6-kW gücündeki elektrik motoruyla ulaşabiliyor. Karbon fiberden üretilen gövdesiyle toplam ağırlığının 35 kg olduğu aktarılan yarış scooter’ı, çift disk fren ile kontrol altında tutulabiliyor ve 1.33 kWh pil paketine sahip.

Birçok benzerinden çok daha heybetli olan, bunun arkasında korunaklı yapı olan elektrikli scooter eSkootr S1X, belirli geçiş durumları için anlık daha yüksek performans verme özelliğini de beraberinde getiriyor.

eSkootr Championship turnuvası için şehir içerisinde, izleyicilerin mücadeleye çok yakın olabileceği pistler hazırlanıyor. Bu motosiklet yarışlarının yapıldığı pistlere oranla kısa olan pistlerde, kadın ile erkeklerden oluşan 1o takım ve toplam 30 pilot farklı format ve zamanlarda tekerlek tekerleğe mücadele veriyor.

Sayfanın en üstünde ve altında yer alan videolar içerisinde de görebileceğiniz üzere yakın geçen mücadeleler içerisinde ciddi kazalar da oluyor. Korunaklı kıyafetlerine rağmen sürücülerin bazı düşüşleri ciddi darbeler oluşturabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

eSkootr Championship için ilk sezonun öncü yarışları İngiltere ve İsviçre merkezli olarak yapıldı. Daha sonra ise İtalya, Fransa, İspanya ve ABD merkezli yarışlar da gerçekleştirilecek. Turnuvayı buradaki resmi YouTube kanalından düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Elektrikli scooter turnuvası bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.